3. Велес победи конкурента си за титлата в Аржентина (видео)

Велес победи конкурента си за титлата в Аржентина (видео)

Вторият Ланус се наложи с 2:1 над Индепендиенте в друга среща от 17-ия кръг

Велес Сарсфийлд постигна важна победа срещу конкурента си за титлата Годой Крус с 2:0 и  остана с точка аванс на върха в аржентинското първенство "Класура".

Хуан Мануел Мартинес откри резултата с много красив гол  в 65-та минута. Давид Рамирес, който премина от Годой Крус във Велес през януари, добави второто попадение във вратата на гостите в последната минута на редовното време, когато се възползва от асистенция на резервата Гилермо Франко.

Нещата можеха да изглеждат по друг начин, ако вратарят на Велес Марсело Бароверо не беше направил две великолепни спасявания при удари на Рубен Рамирес и Мариано Донда в първите 10 минути на второто полувреме.

Вторият Ланус се наложи с 2:1 над Индепендиенте в друга среща от 17-ия кръг. Велес има актив от 33 точки, Ланус е с 32 точки, а Годой Крус - с 28.