3. ВИДЕО: Аржентина загря с 4:2 за Копа Америка

Аржентина победи гостуващия Парагвай с 4:2 в контролна среща, подготовка на двата отбора за предстоящия турнир Копа Америка през юли. Селекционерите на двата отбора разчитаха само на футболисти от местните първенства.

Аржентина победи гостуващия Парагвай с 4:2 в контролна среща, подготовка на двата отбора за предстоящия турнир Копа Америка през юли. Селекционерите на двата отбора разчитаха само на футболисти от местните първенства.

Нападателят на домакините Гарбиел Ауше откри резултата още в деветата минута, но Пабло Себайос изравни пет минути по-късно.

Централният защитник Федерико Фернандес отново даде аванс на Аржентина осем минути преди почивката, след като засече с глава центриране от фаул на Диего Валери.

В края  на първата част Габриел с втория си гол направи 3:1, след като засече отблизо добро подаване на съотборника си от Расинг Клуб Иван Пиюд.

Елвис Марескос намали за гостите в 56-ата минута с глава след изпълнение на корнер, а крилото Енцо Перес оформи крайното 4:2 в 74-ата минута.

Аржентина ще гостува на Нигерия на 1 юли и на Полша четири дни по-късно.