3. ВИДЕО: М'Боли хвана дузпа, но Буркина Фасо би Алжир с 3:2 след скандално съдийство

Две дузпи за Буркина Фасо, спорен гол за Алжир, 35 градуса жега и зрители по железните колони на стадиона в баража за Мондиала

Спорно съдийство, две дузпи и много драма в крайна сметка приключиха с 3:2 за Буркина Фасо срещу Алжир в първи плейоф в зона Африка за място на Световното първенство в Бразилия догодина.

Вратарят на ЦСКА Райс М’Боли хвана една дузпа, но не се справи с още една и Алжир незаслужено загуби на стадиона в столицата на Буркина Фасо – Уагадуго.

35-градусовата жега и коравият терен не стреснаха играчите, но в самото начало опитният Бакари Коне се контузи и домакините извършиха първо принудителна смяна след само 8 минути игра.

Още два часа преди мача стадионът бе напълно претъпкан и някои местни фенове се бяха изкачили по самото съоръжение на стадиона, за да гледат важния двубой.

3 минути преди почивката Питройпа се втурна в атака, видя шпагата на Белкалем и хитро се наниза право в него, за да спечели спорна дузпа. Ексцентричният нападател на Фортуна Дюселдорф Аристид Бансе стреля слабо от бялата точка и стражът на ЦСКА Райс М’Боли отрази удара. При дузпата М’Боли имаше късмет, защото съвсем явно направи две крачки пред голлинията, но реферите не дадоха сигнал за повторно изпълнение.

В добавеното време на първата чат М’Боли обаче увисна при центриране на Лингани и Питройпа откри резултата на далечната греда за 1:0 в полза на Буркина Фасо.

Алжир бързо изравни след паузата. Звездата на Валенсия Софиан Фегули с финт си освободи място на около 20-ина метра пред вратата и с перфектно насочен удар изравни за 1:1.

Алжирците бяха с класа над съперника в следващите минути, но противно на логиката домакините поведоха отново. Джакариджа Коне преодоля прекия си пазач в 65-ата минута и с нисък удар в ъгъла матира М’Боли за 2:1.

Само 4 минути по-късно Алжир изравни при много спорни обстоятелства. Гостите спечелиха корнер, докато домакините решиха да направят смяна преди неговото изпълнение. Лингани напусна терена, но смяната му Пананде още не бе влязъл на терена, когато съдията позволи ъгловият удар да бъде изпълнен и Карл Меджани бе оставен сам да вкара с глава за 2:2. Протестите на домакините не доведоха до нищо.

7 минути преди края ново скандално решение промени отново хода на мача. Едно центриране срещна зоната около рамото на Белкалем, който направи всичко възможно да махне ръцете си от пътя на топката. Главният рефер не реагира веднага, но допълнителният на аутлинията бе категоричен, че има дузпа и главният Жани Сиказве от Замбия се съобрази с него, което означаваше втора дузпа за Буркина Фасо.

3 минути гостите спореха безрезултатно със съдийската бригада преди Бансе да заложи на силата и този път да преодолее М’Боли за крайното 3:2.

Бансе се израдва на гола точно пред М’Боли, който едва се сдържа да не го удари и се получи ново меле между играчите.

Осемте минути добавено време само нажежиха страстите, но нов гол не падна и Буркина Фасо победи Алжир с 3:2.