3. ВИДЕО: Олимпия победи Атлетико Минейро в първия финал за Копа Либертадорес

Парагвайският спечели с 2:0 у дома срещу бразилския представител

Парагвайският Олимпия спечели с 2:0 у дома срещу бразилския Атлетико Минейро в първи финален мач в турнира Копа Либертадорес. В 23-ата минута Алехандро Силва даде аванс за домакините с точен удар с левия крак.

Преди края на полувремето Хуан Мануел Салгейро имаше възможност да покачи на 2:0, но ударът му излезе на сантиметри в аут. Малко след почивката Диего Тардели пропусна няколко изгодни шанса да изравни резултата в полза на Атлетико.

Уилсън Питони реализира изключително важен втори гол от фаул в добавеното време на втората част. Малко преди това гостите бяха останали с човек по-малко на терена заради втори жълт картон на Ричарлисон.

Втората среща ще се играе следващата седмица в Бело Орисонте (Бразилия).

Бразилски отбори спечелиха последните три издания на престижния турнир. Това са Коринтианс, Сантос и Интернасионал. Атлетико Минейро играе на финал за Копа Либертадорес за първи път в историята си, докато Олимпия Асунсион има шанс да триумфира с четвърти шампионски трофей в Южна Америка.