3. Втора победа за Либертад в Копа Либертадорес (видео)

Втора победа за Либертад в Копа Либертадорес (видео)

Парагвайският Либертад спечели с 2:1 при гостуването си на Насионал (Монтевидео) и по този начин вече има 6 точки от два мача в група 5 на турнира Копа Либертадорес

Парагвайският Либертад спечели с 2:1 при гостуването си на Насионал (Монтевидео) и по този начин вече има 6 точки от два мача в група 5 на турнира Копа Либертадорес. Насионал остава на 2-о място с 1 победа и 1 загуба, а Васко да Гама и Алианса (Лима) са без актив. Преди почивката домакините откриха резултата чрез Маркос Агире, но за кратко време през второто полувреме Мигел Анхел Самудио и Мауро Андрес Кабайеро обърнаха нещата в полза на гостите от Асунсион. Агире откри резултата в 23-ата минута, след като се възползва от атака от дясно и вкара от малък ъгъл.

В 55-ата минута Матиас Абуеро пропусна да направи 2:0 и стреля в страничната греда, само три минути по-късно обаче Самудио завърши чудесно контраатака и изравни. В 64-ата минута пък далечен удар на Кабайеро рикошира в крак на защитник и влезе в мрежата. В група 8 Годой Крус спечели с 1:0 срещу Пенярол (Уругвай) в първи мач и за двата отбора. Единственото попадение за домакините от Мендоса вкара Диого Николас Вияр в 52-ата минута. И двата отбора имаха своите шансове преди почивката, като Вияр на няколко пъти изпусна от близко разстояние за Годой крус.