3. Вувузелите се завърнаха: ЮАР и Кабо Верде откриха Купата на Африка с нулево реми (ВИДЕО)

"Бафана Бафана" не успя да победи в първия мач след нервна игра под дъжда в Йохансебург

ЮАР и Кабо Вердер откриха турнира за Купата на Африканските нации с нулево реми на старта на надпреварата в Група „А”. Домакините на турнира от ЮАР имаха превес, но не успяха да вкарат победен гол под дъжда в Йоханесбург, въпреки ентусиазираната подкрепа на хилядите по трибуните.

ЮАР няма да разчита в турнира на звездата на Евертън Стивън Пиенаар, който отказа да защитава честта на родината си.

Кабо Верде стигна до първия много добър шанс в мача. Бабанко разсече защитата на домакините с пас в коридор, но Платини стреля неточно.

„Бафана Бафана” разчиташе на дълги пасове към нападателите, но тази тактика не сработи и двамата нападатели Паркър и Махоро бяха спирани с лекота.

Преди почивката Кабо Верде пропиля още един шанс. Бабанко центрира от корнер, Невеш отклони към задната греда, но там Райън Мендеш прати високо над целта.

Южна Африка започна по-силно втората част. Махоро прехвърли за Паркър, който бе избутан, но топката стигна до Чабалала, ала неговият шут бе отлично отразен от вратаря на гостите Вожиня.

Кабо Верде едва не взе победата в 73-ата минута. Хелдон засече с глава центриране на Бабанко, но вратарят Куне изби и после лови на голлинията.

В добавеното време капитанът на домакините Кумало засече с глава центриране от корнер на Чабангу, но защитник изби с глава и двата отбора завършиха 0:0.

ЮАР и Кабо Верде имат вече по една точка, а по-късно в същата Група „А” Ангола играе с Мароко.