3. Япония детронира Южна Корея след дузпи и е на финал за Купата на Азия

Япония детронира Южна Корея след дузпи и е на финал за Купата на Азия

Самураите ще играят срещу победителя между Узбекистан и Австралия

Япония се класира на финала на Купата на Азия, след като се наложи 5:2 след дузпи над Южна Корея. Редовното време завърши при резултат 1:1, а в продълженията си двата отбора си размениха по още един гол.

Сун Йон Ки даде аванс на Южна Корея в 23-ата минута от дузпа, отсъдена за фаул срещу Парк Джи Сунг.  Риочи Маеда изравни в 36-ата, след асистенция на Юто Нагатомо.

В първото продължение Япония получи спорна дузпа от съдията Халил Ал Гамди от Саудитска Арабия. Телевизионните повторения показаха, че дори и да има нарушение то е извън наказателното поле.

Сун Рьон Джун спаси удара на Кейсуке Хонда, но при добавката Хаджиме Хосогай прати топката във вратата.Джае Вон Хван изравни в последната минута на продължения след разбъркване в наказателното поле на Япония.

Южна Корея нямаше късмет при дузпите. Играчите на Кван Рае Чо пропуснаха и при трите си изпълнения. Ейджи Кавашима спаси ударите Джа Чеол и Юн Сун Рьон, а Джеон Хо би встрани.

Хонда и Оказаки вкараха първите две дузпи за Япония. Юто Нагатомо стреля над вратата на Сун Рьон Джун, но Ясуюки Коно бе точен и класира “сините самураи” на финала, където ще играят срещу победителя от мача между Австралия и Узбекистан