3. Япония се класира за Мондиал 2014 (ВИДЕО)

Япония се класира за Мондиал 2014 (ВИДЕО)

"Самураите" направиха 1:1 с Австралия и това им стигна да се класират за Бразилия

Япония се присъедини към домакина на Световното първенство по футбол Бразилия, след като се класира за шампионата на планетата през следващото лято.

"Самураите" стават първият тим след бразилците, който успява да си осигури билети за шампионата. Японците, които са шампиони на Азия, са водени от италианския специалист Алберто Дзакерони. В Саитама домакините направиха днес 1:1 с тима на Австралия в световна квалификация, като Оър откри резултата в 81-ата минута, а Кейсуке Хонда възстанови равенството в 92-ата минута от дузпа.

Японският тим, който падна през миналата седмица от България с 0:2 в контрола, не е пропускал световни финали от 1998 г. Отборът на Дзакерони с 14 точки е недостижим за австралийците и Йордания, които имат по 7 точки. По-късно днес в мач от същата група ще спорят Оман и Ирак