3. Япония спечели за първи път турнира за купата на Източна Азия (ВИДЕО)

Япония спечели за първи път турнира за купата на Източна Азия (ВИДЕО)

На финала японците победиха Република Корея с 2:1

Япония победи Република Корея с 2:1 на Олимпийския стадион в Сеул и спечели за първи път турнира за купата на Източна Азия по футбол. Възпитаниците на Алберто Дзакерони завършиха на първо място в четиристранната надпревара със 7 точки. Втори остана защитаващият титлата си Китай с 5 точки, след като се наложи с 4:3 над Австралия в другия мач от последния трети кръг. Република Корея завърши трети с 2 точки, а Австралия остана последен с 1 точка.

Японците стигнаха до драматичен успех с гол на Йоичиро Какитани в първата минута на добавеното време. Какитани откри резултата в 25-ата минута след дълъг извеждащ пас на Тошихиро Аояма, но осем минути по-късно Юн Ил Лок изравни с удар от 15 метра. Домакините натиснаха в търсене на обрат, но в самия край Какитани с втория си гол донесе трофeя на Япония. той направи решаваща добавка, след като вратарят Юн Сун Рьон успя само да избие изстрел на Генки Харагучи.