3. Японска легенда подобри рекорда за най-възрастен футболист

Японска легенда подобри рекорда за най-възрастен футболист

Казуйоши Миура бе титуляр навръх 50-ия си рожден ден

Японската легенда Казйоши Миура, наричан в страната си Крал Казу, подобри рекорда си за най-възрастен футболист, който се състезава в местната втора лига.

Днес, когато той празнува своя 50-и рожден ден, започна като титуляр за ФК Йокохама срещу Мацумото Ямага. Миура, който има 55 гола в 89 мача за националния отбор на страната си, прекрати участието си за Япония през 2000-ата година.

Днес той игра 65 минути, преди да бъде заменен от Томохиро Цуда, пише агенция Киодо.

Йокохама спечели мача с 1:0, а единственото попадение реализира в 16-ата минута Наоки Номура. Миура пък миналата година се разписа в официален мач, което го превърна в най-възрастния голмайстор в историята на професионалната лига на страната.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026