3. Яя Туре над всички при 2:1 на Кот д'Ивоар над Того (видео)

Яя Туре над всички при 2:1 на Кот д'Ивоар над Того (видео)

Дидие Дрогба със 74 минути игра

Отборът на Кот д'Ивоар започна с успех тазгодишното си участие в турнира за Купата на Африканските нации, след като днес се наложи с 2:1 над тима на Того. Двубоят бе от програмата на група "D" на надпреварата.

Двубоят започна отлично за "слоновете", които излязоха напред в резултата още в 8-та минута. Тогава Жервиньо намери Яя Туре , който с хубав удар не остави шансове на стража на Того.

Малко по-късно халфът на Манчестър Сити удари страничния стълб с удар от границата на пеналта.

Джонатан Айте изравни резултата в добавеното време на първата част, когато засече топката след центриране от корнер отдясно.

Две минути преди края на мача Яя Туре центрира от фаул, а Жервиньо се оказа непокрит на далечната греда и прати топката във вратата на Того. В последната минута вратарят на Кот д`Ивоар Бубакар Бари спаси удар с глава на Флойд Айте от границата на вратарското поле.