3. Йордания разгроми Палестина, Хамза Алдарадрех с четири гола за победителите

Йордания разгроми Палестина, Хамза Алдарадрех с четири гола за победителите

С четири гола на Хамза Алдарадрех Йордания разгроми Палестина с 5:1 във втората си среща от турнира за Купата на Азия. Така йорданците записаха първи три точки в група D, след като на старта отстъпиха на Ирак.

Палестинците, които бяха разбити от Япония на старта, изглеждаха днес в началните минути на мача доста по-организирани. Но в 33-ата минута при една контрааката топката стигна до Юсеф Ахмад, който от ъгъла на наказателното поле прати топката под гредата. Минута по-късно Хамза Алдарадрех вкара своя първи гол, който отново стана след контраатака. Той засече на задна греда прострелно подаване на Абдалах Дееб. В добавеното време на първата част вече беше 3:0, като Хамза от воле разстреля вратаря на Палестина Рамзи Салех.

Той оформи хеттрика си в 75-ата минута след нов пас на Дееб,но пък надбяга двама бранители и мощно наказа вратаря. Четири минути по-късно вече за 5:0 авторът на четирите попадения се разписа с нисък удар по земята.

За радост на 10 хиляди палестинци на стадиона в Мелбърн техният отбор вкара своя първи гол. Автор на историческото попадение стана Джака Хбаиша, който се разписа от фаул.