3. Йоветич блести за Черна гора срещу Исландия

Йоветич блести за Черна гора срещу Исландия

Халфът на Фиорентина вкара и двата гола за победата с 2:1 над северняците в контрола

Полузащитникът на Черна гора Стеван Йоветич обра овациите на публиката в Подгорица при победата на неговата родина над Исландия с 2:1 в контролна среща.

Халфът вкара и двата гола на стадиона в черногорската столица, като и трите попадения паднаха през втората част. След спокойни първи 45 минути, в които исландците умело се бранеха, втората част предложи повече емоции.

Йоветич откри в 56-ата минута, но 10 преди края нападателят на белгийския Локерен Алфред Финбогасон успя да изравни резултата за 1:1.

Плеймейкърът на Фиорентина обаче не бе казал последната си дума. Три минути преди последния съдийски сигнал Стеван Йоветич успя да донесе победата на Черна гора с решително попадение за 2:1.

В същото време на стадион „Олимпик дел Менза” в Тунис местният национален отбор направи 1:1 с Перу. Африканците и южноамериканците изиграха приятен за окото мач, в който и двата гол паднаха в разстояние на три минути в последните секунди на първата част.

Съотборникът на Спас Делев в Мерсин – Висем Бен Яхиа, даде преднина на Тунис в 45-ата минута. Бен Яхия открадна топката от защитник на Перу и не остави шанс на стража Диего Роберто за 1:0.

В даденото продължение на първата част Перу успя да възстанови статуквото. Три минути след края на редовните 45 перуанците получиха правото да изпълнят дузпа, след като бранителят Карим Хаджи задържа за фланелката свой опонент. Голмайсторът на Вердер Клаудио Пизаро не сгреши от бялата точка за 1:1, като прати Матлути в обратната посока.

Перу можеше да вземе победата, но Джеферсон Фарфан стреля неточно над гредата в 81-ата минута и двата отбора завършиха мача при равен резултат.