3. ЮАР с първа победа за Купата на Африка (видео)

ЮАР с първа победа за Купата на Африка (видео)

"Бафана-бафана" биха с 2:0 Ангола

Националният отбор на ЮАР записа първа победа в турнира за Купата на Африканските нации, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Ангола. "бафана бафана" са домакини на надпреварата тази година, а двубоят бе от програмата на група "А".

Двубоят започна с очакван натиск на южноафриканците, които натиснаха съперника си от самото начало. И натискът на "бафана бафана" даде резултат в 30-ата минута, когато Сангвени се възползва от разсеяна игра с глава на бранител на Ангола и с хубав удар от въздуха даде аванс на своите - 1:0.

Гостите от Ангола опитаха да възстановят статуквото в началото на втората част, ала изтърваха няколко изгодни ситуации.

Така дойде 62-ата минута, когато Маджоло сложи точка на спора, оформяйки крайното 2:0. Резервата нахлу в наказателното поле, преодоля защитник и хитро пусна топката между краката на вратаря.

Така след този успех ЮАР заема 1-о място във временното класиране с актив от 4 точки, докато анголците са последни с 1. От 20,00 играят другите два тима в тази група -  Мароко и Кабо Верде.