3. Замбия надви Екваториална Гвинея с 1:0 в последния мач от група „А”

Замбия надви Екваториална Гвинея с 1:0 в последния мач от група „А”

Двата тима се класираха за ¼-финалите на Купата на африканските нации

Съставът на Замбия победи с минималното 1:0 домакина на турнира за Купата на африканските нации – Екваториална Гвинея, а по този начин си осигури първото място в група „А” и участие в ¼-финалите на турнира.

Единственото попадение в последната среща от потока, играна на стадион „Малабо”, вкара халфът Крис Катонго в 67-ата минута, но то бе напълно достатъчно за момчетата на Ерве Ренар.

Със спечелените три точки те събраха общо седем и изпревариха с една своите опоненти, оглавявайки крайното класиране в групата.

По този начин Замбия ще срещне вторият състав в подреждането на поток „В”, а Екваториална Гвинея ще се изправи срещу първенеца на потока.

Двубоят тази вечер на практика обезсмисли мача между Либия и Сенегал, които ще трябва да напуснат турнира, макар предварително да бяха сочени за фаворити в групата.

Четвъртфиналите на надпреварата ще се играят на четвърти и пети февруари, а останалите участници в тях ще станат ясни през следващите три дни.