3. Жо се разправи със Сао Пауло и класира Атлетико Минейро на 1/4-финал (ВИДЕО)

Жо се разправи със Сао Пауло и класира Атлетико Минейро на 1/4-финал (ВИДЕО)

Отборът на Роналдиньо смаза Сао Пауло с 4:1, а Жо вкара хеттрик

Бразилските Атлетико Минейро и Флуминензе са първите четвъртфиналисти в Копа Либертадорес.

Атлетико Минейро продължава победния си ход в най-силния клубен турнир в Южна Америка и разби сънародниците си от Сао Пауло с 4:1 пред собствена публика, с което ги отстрани с общ резултат 6:2.

Обичайният заподозрян Роналдиньо обаче този път не бе голямата звезда на терена на "Минейрао", а съотборникът му Жо. Бившият нападател на Манчестър Сити и ЦСКА (Москва) блесна с хеттрик с попадения в 18-ата 63-ата и 69-ата минути. Всъщност през второто полувреме домакините вкараха три пъти в рамките само на шест минути, тъй като между головете на Жо в 64-ата мин. се разписа и Диего Тардели. Луиш Фабиано оофрми крайното 4:1 в 76-ата мин., а двата отбора завършиха мача с човек по-малко, след като в добавеното време Росиней от Атлетико и Тиаго Карлето от Сао Пауло бяха изгонени.

На четвъртфиналите Атлетико Минейро ще се изправи срещу победителя от двубоя Тихуана (Мексисо) – Палмейрас (Бразилия), като първата среща в Мексико завърши 0:0.

Шампионът на Бразилия Флуминензе пък отстрани еквадорския Емелек след победа в реванша като домакин с 2:0 и общ резултат 3:2. Успехът на кариоките донесоха Фред в 29-ата и Карлиньос в 85-ата минути.

В следващия етап Флуминензе чака победителя от сблъсъка Тигре (Аржентина) – Олимпия (Парагвай). В първата среща аржентинците победиха с 2:1 като домакини.