3. Жулио Баптища разпали съмнения за уреден мач в Бразилия

Жулио Баптища разпали съмнения за уреден мач в Бразилия

Бившият играч на Арсенал, Реал Мадрид и Севиля съветва съперник да пази резултата при 2:1 за Васко срещу неговия Крузейро

Атлетико Паранаензе разгроми изпадналия вече Наутико с 6:1 като домакин в среща от 36-ия кръг на бразилското футболно първенство. Така възпитаниците на Вагнер Мансини събраха 61 точки и с по-добра голова разлика изместиха от второто място Гремио, който стигна само до 1:1 при гостуването си на Понте Прета.

Фелипе се разписа на два пъти, а Едерсон вкара от дузпа, с което се утвърди на върха на голмайсторската листа в шампионата с 18 попадения. Зезиньо, Клеберсон и Пауло Байер също вкараха за Атлетико.

Миналогодишният шампион Флуминензе загуби с 0:1 от домакина Сантос. Тиаго Рибейро вкара единственото попадение в средата на втората част, а гостите паднаха на 16-о място с 42 точки и остават сериозно застрашени от изпадане.

Васко Да Гама постигна важен домакински успех в борбата си за оцеляване с 2:1 срещу осигурилия си титлата Крузейро. Талес и Едмилсон се разписаха до почивката, а мачът ще се запомни с това, че нападателят на гостите Жулио Баптища беше уловен от телевизионните камери в момент, в който съветваше играч на Васко да пази резултата. След срещата Баптища се оправда, че думите му са били отправени с ирония и в никакъв случай това не означава, че Крузейро е дал победата на съперника. Васко да Гама е 18-и с 41 точки.

В друг мач Фламенго победи световния клубен шампион Коринтинс с 1:0 с гол на Паулиньо, а Сао Пауло и Ботафого завършиха 1:1. Кръгът ще се запомни и с протестите на местните футболисти срещу националната федерация. Играчите от всички клубове от елита излязоха за срещите с 30 секунди по-рано, хванати за ръце, за да покажат подкрепата си към асоциацията на футболистите "Common Sense FC", която се бори за по-организиран вътрешен календар. Феновете също подкрепиха играчите със скандирания срещу бразилската федерация.