3. Жуниньо Пернамбукано се контузи, обмисля край на кариерата си

Жуниньо Пернамбукано се контузи, обмисля край на кариерата си

Фамозният изпълнител на преки свободни удари в момента играе за Васко Да Гама

Бившият бразилски национал Жуниньо Пернамбукано получи травма и ще отсъства от игра до края на годината. 38-годишният Жуниньо увреди мускул на десния крак и беше заменен принудително още в десетата минута при равенството 2:2 на Васко Да Гама срещу гостуващия Сантос в срещата от 33-ия кръг на бразилския шампионат в събота.

Полузащитникът не изключи възможността и да прекрати състезателната си кариера, ако травмата се окаже по-сериозна.

"Ще видя как ще се развие възстановяването и ще преценя", коментира той. Жуниньо направи име в Европа с фланелката на Олимпик Лион, на който помогна да спечели седем поредни титли на Франция в периода 2002-2008 година.

Той направи впечатление с изключителните си изпълнения на пряк свободни удари, като записа 344 мача и 100 гола за френския клуб. Жуниньо също така изигра 40 мача за Бразилия с 6 гола и беше част от състава на националния отбор на Мондиал 2006 в Германия.