3. Александър Лазов се мъчи с украинец, Димов отпада

Александър Лазов се мъчи с украинец, Димов отпада

Българинът Александър Лазов, който заема 1021 място в световната ранглиста, се класира за втория кръг на силния международен турнир по тенис за мъже в Добрич “Изида къп”, който е с награден фонд 10 000 долара. Валентин Димов, който е 722 в света, допусна загуба на старта на турнира.

Българинът Александър Лазов, който заема 1021 място в световната ранглиста, се класира за втория кръг на силния международен турнир по тенис за мъже в Добрич “Изида къп”, който е с награден фонд 10 000 долара. Лазов елиминира трудно с 2:1 сета (6-4, 6-7, 6-4) украинецът Глеб Алексеенко, който е с 200 места по-напред в АТР от нашенеца. Алекс, който беше мощно подкрепян от добричлии, можеше да затвори мача още във втората част, но изпусна тайбрека. Лазов водеше с 5:1, а след това и с 6:3 точки в решителния гейм, но пропиля преднината си. Въпреки това постигна прекрасна победа с технична и интелигентна игра на корта. В следващия кръг той ще има за съперник победителят от двубоя Тихомир Грозданов, поставен под №4 в схемата, и Аднан Ал Махмуд от Румъния.

Валентин Димов, който е 722 в света, допусна загуба на старта на турнира. Жребият не бе благосклонен към него и го изправи срещу поставеният под №3 Герард Гранолерс-Пуйол от Испания. Димов отстъпи с 6-1, 6-4, а следващият съперник на ибериеца ще бъде Серафим Грозев.