3. Александра Митровска победи поставената под №2 на международния турнир в Хасково

Тази сряда на кортовете на тенис клуб „Хасково” започна международният турнир за юноши и девойки до 18 години „Кенана Къп”

Тази сряда на кортовете на тенис клуб „Хасково” започна международният турнир за юноши и девойки до 18 години „Кенана Къп”, а след изиграването на мачовете от първи кръг две български тенисистки си осигуриха място в следващата фаза на състезанието, съобщиха от Блгарската федерция по тенис.

Попадналата в основната схема благодарение на „уайлд кард” Александра Митровска отстрани с 6-3, 6-3 поставената под №2 Джулия Динхов (Австрия) и в спор за място на четвъртфиналите ще срещне квалификантката Карина Гоя (Румъния).

За втория кръг се класира и 15-годишната Борислава Ботушарова, която победи също много силна противничка в лицето на Ана-Мария Хейл - австрийката преди по-малко от месец триумфира с титлата на международен турнир за девойки в Малта. В следващия кръг Ботушарова ще спори с водачката в основната схема Лаура Дигман (Великобритания).

При момчетата напред продължава Марсел Радев, който загуби с 1-6 първия сет, но до края на срещата даде само един гейм на финландеца Санту Лескинен и в крайна сметка след 1-6, 6-1, 6-0 се класира за втория кръг на турнира.

Поставената под номер 8 Ани Вангелова отстъпи с 6-7(1), 2-6 на Анастасия Вдовенко (Молдова), а Сара Боевска загуби с 3-6, 0-6 от силната румънка Ингрид-Александра Раду. Анна Велева, която само преди месец навърши 14 години, загуби в последния кръг на квалификациите от Елена Теодора Кадар, но попадна в основната схема като щастлива губеща, където жребият отново я срещна с румънката. Резултатът за съжаление бе абсолютно същият - 2-6, 0-6. Виктория Тодорова бе много близо до класиране във втори кръг, но за съжаление отстъпи в драматичен трисетов двубой с 0-6, 6-3, 5-7 на Екин Бахитли (Турция).

При момчетата загуби претърпяха Петър Атанасов, Димитър Петров и Стефан Трифонов. Атанасов отстъпи с 1-6 1-6 на водача в схемата Алп Голчуклу (Турция), Лучиан Гьорге (Румъния) отстрани с 6-2 6-3 Петров, а Трифонов претърпя поражение с 6-0 1-6 6-3 от Херко Поланен (Финландия).