3. Анди Мъри отпадна на четвъртфиналите

Анди Мъри отпадна на четвъртфиналите

Мъри загуби от Томаш Бердих със 7:6 (4), 2:6, 3:6

Номер 4 в световната ранглиста Анди Мъри (Великобритания) отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 2,4 милиона евро.

Третият в схемата и полуфиналист от миналия сезон Мъри загуби от Томаш Бердих (Чехия) със 7:6 (4), 2:6, 3:6 за 2:48 часа.

Бердих, който е шести поставен, за втори път в кариерата си е полуфиналист в турнира след 2007 година. Той направи пет пробива в мача и допусна един. Чехът пропиля четири сетбола в 12-ия гейм на първия сет, който загуби след тайбрек с 4:7. След това Бердих загуби само два гейма във втория сет, а в последната част поведе с 4:2 и приключи мача с пробив.

За чехът това бе четвърта победа в шест мача срещу Мъри. На полуфиналите Бердих ще играе с победителя от двубоя между номер 1 в света Новак Джокович (Сърбия) и Робин Хаас (Холандия).