3. Анди Мъри оцеля срещу Потито Стараче на „Филип Шатрие”

Анди Мъри оцеля срещу Потито Стараче на „Филип Шатрие”

Анди Мъри оцеля срещу Потито Стараче във втория кръг на „Ролан Гарос”. Британецът изпадна в невероятна дупка по средата на двубоя, която направи за него победата изключително трудна.

Анди Мъри оцеля срещу Потито Стараче на  „Филип Шатрие”

Британският номер 1 надигра с 6-3, 2-6, 7-5, 6-4 италианеца на централния корт „Филип Шатрие”. Победата ще изправи Мъри срещу сърбина Янко Типсаревич в следващия кръг.

Мъри започна и завърши мача солидно, но неговата форма спадна драматично във втория и третия сет, когато той загуби 11 от 13 гейма от световния номер 104.

В третата част Мъри се върна в мача от 1-5, за да спечели 6 гейма поред, което бе базата на неговата победа. Както Мъри предвиди по-рано, Стараче бе крайно упорит и търсеше победата до последен дъх, а силата му идваше предимно от основната линия.

Италианецът навлезе по-бавно в срещата, но след това стана ясно защо Мъри нарече съперника си клей корт специалист.

След като обърна по невероятен начин третия сет, британецът направи решителен удар в последния гейм преди навлизането в удължения сет. Тогава британецът демонстрира страхотна защита и отчая Стараче, който спаси един мачбол, но при втория уинърът, който направи съперникът му, бе зашеметяващ.