3. Англичанин изхвърли водача на схемата в Кувейт

Англичанин изхвърли водача на схемата в Кувейт

Джеймс Уилстроп от Англия поднесе най-голямата сензация на световното първенство по скуош в Кувейт, след като елиминира на осминафиналите поставения под №1 в схемата египтянина Карим Дарвиш. 26-годишният британец спечели двубоя с 11:7, 11:7, 3:11, 11:9 след 58 минути игра.

Уилсторп е един от най-опасните съперници за Дарвиш и няма загуба от него от ноември 2006 г. като балансът е 8-6 в полза на родения в Лийдс скуошист. Мачът бе отложен с един час защото се игра на открит изцяло остъклен корт в курорта Грийн Айлънд и заваля силен дъжд.

28-годишният египтянин, която на 1 ноември бе свален и от лидерската позиция в световната ранглиста, повеждаше и в четирите гейма на мача, но успя да спечели само един. В заключителната игра арабинът водеше с 5:2, 8:6 и 9:8, но загуби и така №11 в схемата стигна четвъртфиналите на световен шампионат за пети път в последните шест години.

„Карим доминираше в третия и четвъртия гейм и ме постави под сериозно напрежение. Не ми даваше много шансове и ме притискаше с ударите си към задната стена. Чувствам се прекрасно, след операцията на глезена през април нямам никакви здравословни проблеми”, заяви Джеймс Уилстроп, който ще се изкачи на шесто място в декемврийската ранглиста на Асоциацията на професионалните състезатели по скуош (PSA).

За четвъртфиналите се класираха играчи само от три държави. До тази фаза достигнаха по трима египтяни и англичани и двама французи.