3. Азаренка пречупи и Шарапова за титлата в Маями

Азаренка пречупи и Шарапова за титлата в Маями

Вика надигра с 6-1, 6-4 Маша в брутален мач

Виктория Азаренка пречупи и Мария Шарапова по пътя към титлата в супер престижния турнир по тенис в Маями. Беларуската разби с 6-1, 6-4 своята съперничка във финала на състезанието и грабна за втори път трофея след 2009 г. Преди да стигне финала Азаренка победи още Ким Клайстерс и Вера Звонарьова, като общо срещу трите последни тенисистки не загуби нито един сет.

В днешния мач срещата започна с брутални удари и викове по корта, което докара до смях публиката. При 1-1 обаче Азаренка взе надмощие с перфектната форма, в която се намира и нямаше грешка в защита. Така тя взе цели 9 гейма поред и в един момент вече водеше с 6-1 и 4-0. Особено болезнен за Шарапова без последния гейм, в който Азаренка направи пробив с помощта на филето на мрежата два пъти поред.

Все пак Шарапова показа защо на 17 г. спечели "Уимбълдън". Тя не се отказа да търси победата дори и при този катастрофален развой на мача. Мария се съвзе и намали с титанични усилия до 3-4 резултата, след което се самопроби с двойна грешка за 3-5. След това тя съумя да спаси и два мачбола и то с прекрасни уинъри, за да направи 4-5. И при втория си опит за изравняване обаче поставената под номер 16 в схемата не намери път за 5-5, което можеше да обърне целия мач. Тя направи неприятно глупава грешка при мачбола на Азаренка и така предаде мача.

С победата си Азаренка ще стигне отново до номер 6 в света, което бе нейното най-добро класиране досега.

Елизара Янева се класира за втория кръг в Словакия

Елизара Янева се класира за втория кръг на сингъл на турнир за жени в Търнава (Словакия) с награден фонд 15 хиляди долара

Илиян Радулов стартира с победа в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в испанския град Сарагоса с награден фонд 25 хиляди евро