3. Бартоли изхвърли Янкович от Australian Open и я върна в спомените

Бартоли изхвърли Янкович от Australian Open и я върна в спомените

Симпатичната французойка направи за смях световната номер 1 и я би, както направи на "Уимбълдън" преди две години

Симпатичната французойка Марион Бартоли направи за смях световната номер 1 в момента в тениса – сръбкинята Йелена Янкович, като я изхвърли срамно с 6-1, 6-4 за 82 минути в осминафиналите на Аustralian Open.

Най-лошото за Янкович е това, че Бартоли я изхвърли по съшия начин, на същия етап по време на „Уимбълдън 2007”, когато сръбкинята пак излезе на корта, устремила се към победа.

„Стараех се да не мисля за това, че Янкович е номер 1 по време на мача. За първи път играх на „Род Лейвър Арина”. Смятам, че играх невероятно и съм много щастлива, че стигнах четвърфиналите”, заяви веднага след мача Бартоли.

В предишните си 7 участия французойката никога не успя да мине II кръг.

Критиците пък си задават въпроса дали Янкович в крайна сметка може да реализира нейната позиция на номер 1, като спечели някоя важна титла.

Миналата година сръбкинята стигна полуфинал в Мелбърн и „Ролан Гарос”, преди да загуби финала на US Open.

В днешния мач Бартоли бе агресора. Нисичката французойка, която играе с две ръце и форхенд, и бекхенд, навлизаше 2 метра навътре при сервиса на Янкович и го връщаше по-силен, отколкото посрещаше.

Бартоли поведе с 5-0 в първия сет, а Янкович погледна майка си, търсейки решение на проблема. В крайна сметка тя загуби с 1-6.

Във втория сет Бартоли продължи да намира линиите и да играе максимално агресивно. Плоските й удари бяха смъртоносни за Янкович, която с мнгоо трудности взимаше геймовете си. На два пъти и сръбкинята спря да играе, мислейки, че ударите на Бартоли са аут, което се оказа невярно.

Поставената под номер 16 в схемата успя да пробие подаването на световната номер 1 за 5-4 след шесткратно равенство, в което френската тенисистка се оказа по-устойчива.

Така финалистката от "Уимбълдън" стигна четвъртфиналите, чакайки победителката от двубоя между Вера Звонарьора и Надя Петрова.

Бартоли победи във втория кръг трудно и нашата Цветана Пиронкова.