3. Белгийката Викмайер стигна полуфиналите в Ню Йорк

Белгийката Викмайер стигна полуфиналите в Ню Йорк

Янина Викмайер стигна полуфиналите на „Ю Ес Оупън” при жените. В най-изненадващия четвъртфинал на турнира бегийката победи със 7-5, 6-4 по-малката от сестрите Бондаренко – Катерина.

Двубоят между 50-ата в световната ранглиста и 52-ата не бе от най-чаканите на „Флашинг Медоус”. Все пак двете тениситки са далеч от светлината на прожекторите, а на турнирите от „Големия шлем” публиката иска зрелище, затова изненадите не са толкова обичани.

В днешния мач Викмайер напълно надигра съперничката си. Белгийката демонстрира перфектната си форма и заедно с агресивната тактика, която бе избрала не даде и сет на Бондаренко, която преди това записа страхотна победа без даде гейм на Жизела Дулко.

Първият сет вървеше гейм за гейм преди Викмайер да дръпне за 4-2. След това, когато сервираше за сета, белгийката се пречупи и след свои грешки, подари изравняването. Още в следващия гейм обаче тя се реабилитира пред своите фенове и записа нов пробив, което си взе и гейма.

Във втория сет Викмайер поведе още в първия гейм с пробив. След това тя имаше възможност да направи 2-0, но вместо това допусна рибрейк и резултатът за малко време стана 1-4. Точно когато имаше възможност и за 1-5 Бондаренко изпусна сета. Викмайер излезна от дупката, в която бе изпаднала, и отново започна да търси линиите. Играта й тръгна и оттам нататък тя тотално разби украинката. Пет поредни гейма и белгийката за първи път в кариерата си стигна полуфинал на турнир от такъв ранг.

На полуфиналите Викмайер ще чака победителката от двубоя между Мелани Один и Каролин Вожниячки.