3. Безгрешният Надал не остави шансове и на Жил Симон

Безгрешният Надал не остави шансове и на Жил Симон

Тореадорът от Майорка продължава без загубен сет до полуфиналите на Australian Open след 6-2, 7-5, 7-5

Тореадорът от Майорка Рафаел Надал продължава без загубен сет до полуфиналите на Australian Open. Испанският бик победи със 6-2, 7-5, 7-5 един от най-очакваните си съперници – летящият французин Жил Симон, който е огледало на Надал в много отношения по начина си на игра.

С победата си Надал остана на два мача от изравняването рекорда на Федерер, който преди две години спечели без загубен сет състезанието. Само един човек освен швейцарецът е правил това преди - през 1980 г. Джими Конърс на „Ролан Гарос”.

Допълнителен заряд на четвъртфинала даде и фактът, че последният двубой между свърши с победа за Симон с тайбрек в третия сет.

Този път Надал показа преди всичко огромната си воля, която е основното му оръжие към доминацията над другите тенисисти.

Испанецът на моменти използваше неконтролируемата си сила по изключително интелигентен начин, а друг път вкарваше цялата си мощ в бесните си удари.

Въпреки трисетовата си загуба, Симон също изигра силен мач, в който беше победен в малките, но най-важни моменти.

Първият сет започна Вихрено за Надал. Той поведе с 3-0, след което затвори сета с 6-2.

Втората и третата част бяха много по-интересни. И в двете световният номер 1 каза тежката си дума в последните геймове преди тайбрека.

Във втория сет Надал отново тръгна с пробив. След това обаче краката на Симон включиха на скорост и французинът върна пробива. Той започна да играе неимоверно силно и често надиграваше Надал в дългите разигравания.

Така се стигна и до кулминацията на сета. При 5-4 за Симон, Надал трябваше да спасява изключително важен сетбол. Шампионът от „Уимбълдън” и „Ролан Гарос” от миналата година спаси по невероятен начин точката, след което продължи пътя си по спечелването на сета. И го направи. Надал взе следващите два гейма по невероятен начин и поведе с 2-0 сета.

В последния сет испанецът отново дръпна в резултата с пробив и когато всички очакваха, че Симон е пречупен, французинът неочаквано се върна в мача и продължи да търси обрата в срещата.

При 5-5, малко след като Надал отново измъкна труден гейм, отново имаше пробив, който бе на сметката на световния номер 1. След това той по перфектен начин затвърди пробива и измъкна победата.

На полуфиналите Рафа Надал ще срещне правещия фурор Фернандо Вердаско, който по-рано днес отстрани и Цонга, който застана на пътя му.

Яник Синер ще е посланик на Зимните Олимпийски игри през 2026г

Световният номер 1 ще е лицето на олимпиадата в Милано и Кортина д'Ампецо

Нестеров загуби на четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Третият поставен в схемата българин отстъпи на Том Генч (Германия) с 6:3, 2:6, 4:6