3. Бихме Полша с 2:1 на старта на „Фед Къп”

Бихме Полша с 2:1 на старта на „Фед Къп”

Националният ни дамски отбор по тенис започна с успех участието си на турнира „Фед Къп”, след като се наложи с 2:1 победи над тима на Полша

Националният ни дамски отбор по тенис започна с успех участието си на турнира „Фед Къп”, след като се наложи с 2:1 победи над тима на Полша. В първия мач, Елица Костова победи Магда Линет с 6-4, 4-6, 7-6(7-5), а във втория Цвети Пиронкова падна от Агниешка Радванска с 2-6, 4-6. В третия решителен сблъсък обаче родният тандем Цветана Пиронкова и Маги Малеева победи категорично с 2:0 сета (6-1, 6-3) играещите предимно само на двойки Клаудиа Янс и Алисиа Росолска.

Завърналата се след шест години отново в игра за България най малката от сестри Малееви демонстрира перфектна игра във всеки един от елементите и във всяка една част от корта. Първата ни ракета Пиронкова пък отлично и партнираше.
На кортовете в Ейлат Цветана Пиронкова и Маги Малеева, за първи път в тандем, поведоха на Клаудиа Янс и Алисиа Росолска с 4-0, а след това българките бързо затвориха първия сет с 6-1.

Във втората част, след като отстъпваха с 0-3 гейма, българките изравниха за 3-3. Обратът обаче се оказа пълен за нашите тенисистки, които спечелиха сета с 6-3.

Утре от 16 часа във втория ден на Фед Къп в Ейлат ще играем с отбора на Люксенбург, който падна от домакина Израел с 0:3 победи.
Зверев се е оттеглил от Пекин заради заболяване на белия дроб

Германският тенисист обясни защо се е оттеглил от турнира в Китай

Алкарас спечели епичен финал в Пекин срещу Яник Синер

Испанецът взе трофея в Китай след победа с 2:1 сет

Елизара Янева се класира за втория кръг в Словакия

Елизара Янева се класира за втория кръг на сингъл на турнир за жени в Търнава (Словакия) с награден фонд 15 хиляди долара

Илиян Радулов стартира с победа в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в испанския град Сарагоса с награден фонд 25 хиляди евро