3. Чао, Мария

Чао, Мария

Флавия Пенета хвърли голямата бомба на "Ю Ес Оупън" в днешния ден и отстрани Шарапова

Чао, Мария

Флавия Пенета хвърли голямата бомба на "Ю Ес Оупън" в днешния ден. Италианката надигра в изключителен като качество за женски двубой мач Мария Шарапова и след 6-3, 3-6, 6-4 сибирската принцеса каза "чао" на централния корт „Артър Аш“.

Срещата беше може би най-добрата като качество при дамите от началото на състезанието и предложи много емоции. С великолепното си движение по корта и невероятната си воля за победа Пенета успя да се справи с агресивната Шарапова.

След разменени два сета, в които всяка от тях имаше превес в отделните моменти, заслужено срещата премина в решителна част, преди която поставената под номер 3 в схемата сякаш изглеждаше фаворит.

В третия сет обаче Пенета тръгна силно и поведе с 3-0 гейма след изтощителни битки за всяка педя на корта. Разликата обаче основно беше, че италианката можеше да връща изключително трудни топки заради перфектната си защита, обосновена от телосложението й, докато Шарапова е силно ограничена в защитен план.

Пенета поведе с 4-1, за да започне евентуалният обрат, след като Маша на свой ред стигна до 4-4 и дори поведе за пръв път в мача в следващите точки. В този момент обаче 26-ата поставена в схемата включи на друга скорост и благодарение също на перфектния си сервис спечели драматичния мач.

В целия мач Шарапова направи 30 уинъра и 60 непредизвикани грешки, а Пенета 18 към 35. В спор за четвъртфиналите бившето гадже на Карлос Моя ще се изправи срещу Пенг Шуай.

Алкарас мина без проблеми през първото изпитание в Шанхай

Шампионът от Пекинг победи с 6:2; 6:2 Джери Шанг

КАС входира жалбата на УАДА по случая Синер

Развитието около допинг скандала със световния номер 1 продължава

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост

Сабаленка си намери майстора, край на победната серия

Каролина Мухова се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Пекин

Стана ясно кога Григор ще стартира в Шанхай

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров ще започне участието си на турнира в Шанхай рано в събота сутрин