3. Чехия е само на победа от финал във "Фед къп"

Чехия е само на победа от финал във "Фед къп"

Отборът на Чехия поведе с 2:0 победи срещу Италия и е само на един успех от място на финала в турнира "Фед Къп"

Отборът на Чехия поведе с 2:0 победи срещу Италия и е само на един успех от място на финала в турнира "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени.

Луцие Шафаржова победи Франческа Скиавоне със 7:6 (3), 6:1 и даде аванс на защитаващия титлата си тим на Чехия. Шафаржова направи три пробива в мача и спечели за 1:42 часа.

Във втория за деня сингъл шампионката от "Уимбълдън" и номер 3 в световната ранглиста Петра Квитова победи Сара Ерани с 6:4, 6:3 за 81 минути. "2:0 е страхотен резултат, но още нищо не е решено окончателно", заяви Квитова, която допусна 30 непредизвикани грешки в мача.

В другия полуфинал Сърбия и Русия си размениха по една победа. В Москва Йелена Янкович победи Анастасия Павлюченкова с 6:4, 6:3 за 1:46 часа. Във втората среща Светлана Кузнецова се наложи над бившата номер 1 в света Ана Иванович с 6:2, 2:6, 6:4. Кузнецова стартира с пробив в решителния трети гейм и спечели мача за 1:55 часа. За Сърбия това е първо участие на полуфиналите въе "фед къп", а Русия е четирикратен шампион.

В срещи от плейофите за Световната група Австралия поведе с 2:0 срещу Германия в Щутгарт. Серина Уилямс победи с 6:2, 6:1 Йелина Свитолина и САЩ поведе в Харков с 2:0 срещу Украйна. В Токио домакините от Япония спечелиха първите си два сингъла срещи Белгия, а Испания и Словакия си размениха по един успех.