3. Чехия и Сърбия си размениха по една победа в първия ден на четвъртфинала за Купа "Дейвис"

Вижте всички резултати от турнира

Чехия и Сърбия си размениха по една победа в първите два мача на сингъл от четвъртфиналите на турнира по тенис за мъже за Купа "Дейвис". Томаш Бердих победи Виктор Троицки с 6:2, 6:1, 6:2 за 1:49 часа.

Във втория сингъл Янко Типсаревич спечели маратонския мач срещу Радек Щапанек с 5:7, 6:4, 6:4, 4:6, 9:7. Двубоят продължи 5:07 часа. Равенство има и между отборите на Аржентина и Хърватия. В друг маратонски двубой, продължил 5:09 часа, Давид Налбандян спечели срещу Марин Чилич със 7:5, 4:6, 6:4, 6:7 (2),  3:6. Двамата тенисисти направиха над 240 непредизвикани грешки.

В другия мач Хуан Мартин дел Потро се наложи над Иво Карлович с 6:2, 7:6 (7), 6:1. Аржентина има четири загубени финала в турнира, докато Хърватия спечели титлата през 2005-та. Днес предстоят мачовете на двойки. Вчера шампионът Испания поведе с 2:0 срещу Австрия, а Франция и САЩ си размениха по една победа.