3. Дарси на полуфинал на „Загорка Къп”, Мъри отпадна на двойки

Дарси на полуфинал на „Загорка Къп”, Мъри отпадна на двойки

Вторият в основната схема на тенис турнира „Загорка Къп” Стив Дарси, победи с 6:4, 6:4 номер 7 Лукаш Росол от Чехия, съобщиха организаторите на надпреварата за Novsport.com.

Така белгийският тенисист се класира за полуфиналите, където ще срещне Флориан Майер от Германия. Белгиецът, който отстрани Григор Димитров, проби в седмия гейм и това бе достатъчно, за да спечели първата част. Дарси, известен с прозвището Акулата, направи брейк още в началния гейм на втория сет. След това постигна и още два (първият на нула) за 5:0. Последва отпускане на 97-ия в света и Росол доведе нещата до 4:5 и две възможности да върне и третия брейк. Белгиецът обаче не допусна пълен обрат и спечели гейма и мача за един час и 14 минути игра.

Преди това Флориан Майер стана първият полуфиналист на тенис турнира „Загорка Къп”. Непоставеният германец победи четвъртия в схемата Оливие Рокюс от Белгия с 6:4, 6:3 след един час и 24 минути игра на централния корт на ТК „Левски” в столицата.

Надпреварата на двойки напусна братът на Анди Мъри Джейми. Той и партньора му Хенли загубиха с 0:2 сета от Оклънд и Лучак.

Резултати от четвъртфиналите на „Загорка Къп”