3. Давиденко прегази Вердаско на „Ролан Гарос”

Давиденко прегази Вердаско на „Ролан Гарос”

Руснакът не допусна нито един пробив в целия мач, а във втория сет не загуби дори точка при свое подаване.

Руснакът Николай Давиденко не даде никакъв шанс на считания за един от скритите фаворити на „Ролан Гарос” Фернандо Вердаско, побеждавайки го с 6-2 6-2 6-4 на осминафиналите.

Давиденко игра страхотно по време на целия мач и заслужено взе чиста победа, а специалистите побързаха да го обявят за един от фаворитите за титлата, в отсъствието на Рафа Надал и Новак Джокович. Руснакът не допусна нито един пробив в целия мач, а във втория сет не загуби дори точка при свое подаване.

Мургавият ибериец оказа съпротива едва в третия сет, когато започна да играе далеч по-сигурно и взимаше подаванията си до 4-3. В следващия гейм той имаше възможност за пробив, която щеше да му даде шанс да сервира за сета. Давиденко обаче успя да вземе подаването си, а в следващия гейм проби, а това на практика го прати на четвъртфиналите.

Негов противник там ще бъде човекът, който сътвори най-голямата сензация в световния спорт тази година, Робин Сьодерлинг, отстранявайки непобедимия в Париж до днес Рафа Надал.