3. Давиденко записа втора победа на „Ролан Гарос”

Давиденко записа втора победа на „Ролан Гарос”

Руският тенисист Николай Давиденко се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция. Мачът между 10-я в основната схема и Диего Жункейра от Аржентина започна вчера, но бе прекратен от настъпващата нощ при резултат 2:2 гейма в четвъртия сет. Днес руснакът спечели четири поредни гейма и затвори мача при резултат 4-6, 6-3, 6-0, 6-2.

С изключение на първия сет Жункейра не създаде каквито и да било проблеми на Давиденко, който поради  измъчилата го в началото на годината контузия в последно време играе на приливи и отливи. Негов съперник в третия кръг ще бъде 17-ят в основната схема Станислас Вавринка.

Освен Давиденко в мъжкия разряд на „Ролан Гарос” остана още един представител на Русия – Игор Андреев, който днес играе срещу аржентинеца Мартин Васало Аргуельо.