3. Диа Евтимова и Елица Костова бият в Румъния, Гледачева с трета победа в Италия

Диа Евтимова и Елица Костова бият в Румъния, Гледачева с трета победа в Италия

Ако Евтимова и Костова спечелят следващите си мачове, ще застанат една срещу друга в двубой от четвъртфиналите на турнира в Букурещ

Диа Евтимова започна с трудна победа участието си на турнира с награден фонд $25,000 в Букурещ (Румъния), отстранявайки с 4:6, 6:3, 6:4 испанката Лаура Аруабарена-Вечино, намираща се на 354-то място в WTA ранглистата.

Във втори кръг Диа ще срещне квалификантките Елора Дабия (№505) или Бибиан Шоофс (№552), пише „Тенискафе”.

Елица Костова също участва в турнира, а в първи кръг не даде никакви шансове на 16-годишната испанка Гарбин Мугуруса-Бланко и след победа с 6:1, 6:0 също си осигури място във втори кръг.

В опит да се класира за четвъртфиналите Ели ще спори с квалификантката Аличе Балдучи (Италия) или поставената под №7 словачка Ленка Винерова (№283).

Любопитна подробност е, че ако Диа Евтимова и Елица Костова спечелят следващите си мачове, тогава ще застанат една срещу друга в двубой от четвъртфиналите на турнира.

Мартина Гледачева също участва на турнир с награден фонд $25,000, но провеждащ се във Фоджа (Италия). 19-годишната българка започна от квалификациите, където загуби само пет гейма и спечели три сета на нула, а днес победи с 6:4, 6:2 Андреа
Кох-Бенвенуто (Чили), намираща се на 378-мо място в света.

Във втори кръг Мартина Гледачева ще има тежката задача да се изправи срещу поставената под №2 Анна Флорис, която в момента заема 140-та позиция в световната ранглиста.

Двете са играли веднъж, като това става през миналата година, а до победата стига италианката след успех с 2:6, 6:2, 6:3.

Диа Евтимова и Елица Костова си осигуриха по 8 точки за WTA ранглистата, а Мартина Гледачева ще добави 9, тъй като преодоля квалификациите. При нов успех и преминаване на втори кръг българските тенисистки ще прибавят по още 6 точки.

Медведев: Съчувствам на Синер