3. Димитър Кузманов на полуфинал след нова трисетова победа на „Пловдив Къп”

Димитър Кузманов на полуфинал след нова трисетова победа на „Пловдив Къп”

Останахме без представителки при дамите

Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на турнира за юноши и девойки до 18 години „Пловдив Къп”, след като през днешния ден отстрани със 7-5 4-6 6-1 румънеца Драгос Константин Игнат, демонстрирайки шампионски характер в трета поредна среща.

"Кузманов  лети по корта" бе коментарът на Николай Манчев, директор прояви на Българската федерация по тенис, който остана възхитен от показаното от младия български тенисист.

Това  бе трети много тежък мач за Мико, който в първи кръг на "Пловдив  Къп" победи с  6-2 4-6 6-2 румънеца Теодор Николае Марин, във втори стигна до успеха след като направи изключителен обрат от 0-5 във втория сет, печелейки седем поредни гейма, а днес отново се наложи в трисетова битка.

Кузманов, който през миналата година спечели  титлата на „Пловдив Къп”, когато турнирът бе от по-ниската 4-та категория, в спор за място на финала ще срещне поставеният  под №4 турчин Алп Гьолчуклу, който  до този момент не е загубил и сет в трите си мача на състезанието.

При момичетата отпадна и последната ни представителка, след като в мач от четвъртфиналите  попадналата в основната схема  благодарение на покана от организаторите (WC) Борислава Ботушарова отстъпи с 5-7 2-6 на водачката в основната схема Марселина Сичон (Полша).