3. Два дни трябваха на Винъс, за да пречупи Сафарова във втория кръг на "Ролан Гарос"

Винъс Уилямс мина с много мъка втория кръг на „Ролан Гарос”. Американката игра два дни, за да пречупи в много тежък мач чехкинята Луси Сафарова с 6-7(5), 6-2, 7-5.

Двете състезателки започнаха мача си вчера. В полутъмнината на „Сюзан Ленглен” чехкинята спечели драматично първата част след тайбрек, в който не допусна съперничката й да поведе. По време на сета пък Сафарова поведе с 2-0, след това Винъс обърна и имаше точка за 5-2, която не осъществи и постепенно бе настигната в резултата.

След като изчакаха победата на Йелена Янкович днес, двете състезателки отново продължиха страхотния си мач. Винъс изравни сетовете с измамно лесен резултат – 6-2.

В третия сет двете започнах да взимат подаванията си, до момента в който американката сервираше за оставане в турнира. Тогава Сафарова взе първите две точки и постави под напрежение финалистката от 2002 г. Уилямс обаче успя да се справи с тежката ситуация и взе подаването си след няколко равенства.

В ответния гейм тя бе тази, която имаше три възможности за пробив. Левичарката Сафарова, която не бе минава първи кръг досега спаси възможностите за брейкпойнт, но при последвалото равенство двете точки бяха за третата в световната ранглиста, която направи решителен пробив.

В сервис гейма си след това Винъс нямаше проблеми. В следващия кръг тя ще срещне унгарката Агнес Савай, която без проблеми мина първите два кръга.