3. Двама от шампионите на DEVIN MASTERS заминават за международен турнир в Кипър

Двама от шампионите на DEVIN MASTERS заминават за международен турнир в Кипър

Състезателите на тенис клуб „Хасково” Петър Атанасов и Йордан Диневски заминават в края на седмицата

Състезателите на тенис клуб „Хасково” Петър Атанасов и Йордан Диневски заминават в края на седмицата за участие в турнир от календара на ITF в Кипър. Двамата младежи извоюваха победа на миналогодишното издание на турнира DEVIN MASTERS, с което си спечелиха възможността през 2012 г. да участват в турнир по избор в Европа или САЩ. Бутилиращата компания „Девин” АД – спонсор на БФТ за четвърта поредна година – финансира пътуването, участието в турнира и настаняването на двамата състезатели. Квалификациите за Herodotou Tennis Academy ITF U18 започват на 9 септември, а основната схема ще продължи от 11 до 15 септември.

Петър Атанасов спечели титлата от DEVIN MASTERS 2011 в групата до 16 години. Той тренира тенис от 10 години. Спортната му кариера започва в ТК „Хасково”, където продължава и в момента. Първият му треньор е Делчо Докузов. В момента, заедно с другия шампион от DEVIN MASTERS 2011 – Йордан Диневски – тренира при Димитър Господинов.  Участвал е в много турнири в и извън България, но най-ценна за него е победата от турнира DEVIN MASTERS. През 2012 г. се състезава в Европейското първенство по тенис и в няколко международни турнира. До края на годината му предстоят състезанието в Кипър и още едно в Румъния. Надява се, че ще успее да се представи добре и на двата турнира. През свободното си време обича да играе футбол, да слуша музика, да чете и да ходи на кино.

Йордан Диневски стана шампион при 14-годишните, след като през 2011 г. победи на финала на DEVIN MASTERS първия в схемата Велислав Чолаков. Освен призовото място в този турнир, Йордан е печелил и Найк Джуниър Тур, DEVIN Cup до 14 години и Държавното първенство по тенис. Младата тенис надежда на ТК „Хасково” още няма титла от международно състезание, въпреки, че е участвал в турнири в Сърбия, Македония и Турция. Надява се участието му в Кипър да завърши с добро представяне. Йордан започва да тренира тенис от 7-годишен. Запалва се по играта след като вижда как играят другите деца. Не се е занимавал с друг спорт. Доволен е от участието си в турнира на „Девин” АД и според него трябва да се организират повече подобни състезания, които да подпомагат младите български тенисисти.

През 2012 г. „Девин” АД е генерален спонсор на Българската тенис федерация за четвърта поредна година. Бутилиращата компания подкрепя дейности, които целят изграждане на полезни навици у децата, тяхното правилно развитие, здравословен начин на живот и редовно спортуване. Като част от тази стратегия в началото на лятото „Девин” АД, заедно с БФТ, организира турнири за деца от веригата DEVIN Cup, както и инициативата “Бъди в DEVIN форма”.
Коравият Меншик изхвърли Григор Димитров от Мастърса в Шанхай

Българинът показа доста колебания на свой сервис и това се оказа решаващо

Валентин Димов пред NS: Способни сме да бием Румъния

Тегленият в понеделник жребий за изкачване в Световна група I на Купа „Дейвис" ни отреди да гостуваме на северната ни съседка в началото на 2025-а