3. Двойка от Сливен победи при юношите на международния турнир по спортни танци - Sliven Open 2009

Андрей Зарамела и Летиция Ингросо (Италия) спечелиха титлата в категория IDSF на стандартни танци от международния турнир по спортни танци - Sliven Open 2009. В конкуренцията на 31 двойки втори останаха Драган Нешков и Юлия Белх (Германия). Те взеха Купа Сливен за поредни участия и най-добре представил се българин, тъй като Драган Нешков е роден у нас.

При юноши старша възраст на  латина победиха представителите на домакините от Сливен Мартин Янев и Десислава Пенчева, пред Силви Соркан и Марина Мороз (Молдова) и Констадин Илиев и Габриела Бургазлиева (България).

Италианците Валерио Монако и Вероника Монако пък спечлиха надпревара на латина в категория IDSF. Втора се класира най-добрата за момента българска двойка Петър Даскалов и Елена Мерджанова.

При юношите старша възраст на стандарт на първо място се класираха  Вадим Данилов и Наталия Хорватова (Словакия).
При сеньорите стандарт спечелиха Петър Петров и Мариана Дишлиева (България).

При 11-годишните латина в международния турнир първи са Михаел Невял и Ангелина Чукирла (Молдова).

В групата на юношите младша възраст на стандарт първенци са Михаил Котов и Анастасия Чиоклеа (Молдова).

При младежите стандарт победители са шампионите на България Трифон Парушев и Екатерина Драганова.

При деца до 9 години латина на първа позиция се класираха Михаи Крачун и Лиана Месою (Румъния).

При юношите младша и старша възраст латина триумфираха румънците Даниел Константин и Лавиния Джеорджита.

В турнира, на които Сливен бе домакин за трета  поредна година,  в двата състезателни дни участваха общо двойки 228 двойки от 8 държави, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.