3. Джоко обърна Любичич и е на полуфинал

Джоко обърна Любичич и е на полуфинал

Световният номер 2 Новак Джокович вече е на полуфинал в силния тенис турнир The Dubai Tennis Championships с награден фонд от 1 619 500 долара.

Джоко имаше за съперник в ¼-финалната фаза хърватския ветеран Иван Любичич и успя да го преодолее след три сета.

Любичич започна по-силно и поведе в сетовете след 6-2 гейма. Сърбинът Джокович обаче изравни след 6-4 във втория, а в заключителната част не даде нито гейм на своя съперник.

Съперникът на Джокович, който защитава титлата си от миналата година, на полуфиналите ще бъде победителят от мача Маркос Багдатис (Кипър) - Михаел Берер (Германия).