3. Джокович е първият полуфиналист на "Ю Ес Оупън", след като пречупи Вердаско

Джокович е първият полуфиналист на "Ю Ес Оупън", след като пречупи Вердаско

Сърбинът удържа мощния испанец в тричасова битка

Новак Джокович е първият полуфиналист при мъжете на „Ю Ес Оупън”. Сърбинът надигра голям съперник по пътя към последните 4 – Фернандо Вердаско – 7-6(2), 1-6, 7-5, 6-2 за три часа и пет минути.

Ноле си заслужи мястото в предпоследната фаза с прекрасната си и стабилна игра от дъното на корта. Световният номер 4 издържа на тежките удари на испанеца и успя да премине това толкова важно за него предизвикателство.

В първия сет мачът бе изключително завързан. До 4-4 геймовете вървяха с много битка по корта, но везните в тази част леко клоняха към Вердаско. Той бе човекът, който пръв получи голям шанс в мача. При 5-4 испанецът достигна до два сетбола. С много наивни отигравания в аут обаче той изпусна златните възможности и нещата стигнаха до тайбрек. Там Джокович бе много по-стабилен и спечели без проблеми.

Във втория сет сърбинът изпадна в обичайната си дупка. Както често се случва в последните месеци при него, изведнъж той загуби ритъма си на игра и започна да се движи по корта сякаш няма сили. Вердаско се възползва моментално от това и с три пробива затвори с 6-1 сета и изравни.

Предизвикателството „Ю Ес Оупън” обаче е съвсем различно от по-малките турнири. След като си взе изключително трудно първия си сервис гейм в третия сет, победителят в Австралия от 2008 г. се стегна и върна играта си.

Двамата тенисисти се вкопчиха в битката и дадоха всичко, за да поведат. Ноле проби за 3-2, но с няколко феноменални удара Фернандо направи рибрейк. Въпреки това, при 5-5, испанецът се пропука. Той отново прояви слабостта си понякога да греши грубо в най-важните моменти и помогна на Джокович да спечели подаването му.

Тогава де факто приключи и мачът за поставения под номер 10. Онзи Вердаско от полуфинала в Мелбърн през януари така и не се появи и без много усилия, Джокович спечели с 6-2 и ще чака победителя от мача между Роджър Федерер и Робин Сьодерлинг по-късно.

Бързи факти:
46 уинъра наниза Вердаско и 5 аса
Джокович се отбеляза с 32 и 10 директни точки от сервис
Двамата си направиха по еднакъв брой пробиви – 4 в двубоя
Досега Джокович и Вердаско имаха само една среща и тя бе именно на „Флашинг Медоус”. Тогава през 2006 г. испанецът измъкна мача в пет сета