3. Джокович на четвъртфинал в Дубай след продължителна битка с Троицки

Джокович на четвъртфинал в Дубай след продължителна битка с Троицки

Давиденко се отказа с контузия в китката

Сръбският тенисист и номер две в световната ранглиста на АТР Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Дубай. Ноле успя да се наложи над сънародника си Виктор Троицки в три сета с резултат 3-6, 6-4, 6-2.

След бавен старт в първия сет Джокович бе надигран от Троицки в първата част, но след това установи контрол върху играта и спечели мача за два часа и пет минути.

Джокович загуби първия гейм, след като не успя да насочи добре бекхенд по основната линия. Троицки се нуждаеше едва от един пробив за да се справи с опонента си в първия сет. Джокович допусна дълга поредица от грешки и в деветия гейм отстъпи на нула.

Във втората част Троицки също се представяше достойно, докато не настъпи седмия гейм, когато с диагонален форхенд прати топката извън очертанията на корта. Впоследствие Джокович също допусна няколко грешки, които му попречиха да се възползва от четири сетпойнта при сервис на Троицки в деветия гейм. Ноле изравни резултата в следващия гейм, който спечели с лекота.

В заключителния трети сет играта бе еднопосочна, след като Джокович бързо дръпна с 4-0 с двоен брейк. Първата ракета на Сърбия затвори мача с форхенд уинър по линията.

Четвъртият в основната схема на турнира Николай Давиденко се отказа от участието си поради контузия в китката. Давиденко просто не приличаше на себе си в двубоя срещу немеца Михаел Берер. Руснакът загуби първия сет с 3-6 и след това прекрати участието си.

На четвърфиналите Новак Джокович ще се изправи срещу победителя от последния за деня двубой - този между Жо Вилфред Цонга и Иван Любичич.