3. Джокович надви Краля на Чалънджъра в Рим

Джокович надви Краля на Чалънджъра в Рим

Сърбинът прекърши с 6-4, 6-4 коварния си съперник, среща Вердаско на четвъртфиналите

Новак Джокович прекърши с 6-4, 6-4 известния като Краля на Чалънджъра бразилец Томас Белучи в третия кръг на „Мастърс” турнира в Рим. 22-годишният Белучи стана известен с този прякор заради редицата си победи на клей в турнири от "Чалъндж" сериите през 2008 г., когато прохождаше в тениса.

Както в първите мачове в Монте Карло, Джокович днес показа силна игра и психика, правейки точно това, което трябва в най-важните точки.

Ноле губеше с гейм пробив и в двата сета, но всеки път съумяваше да стане по-агресивен и да използва играта на Белучи далеч зад основната линия. Това позволи на сърбина да навлезе в корта и да диктува темпото.

Така, и в двата сета, световният номер 2 успя да обърне развоя на нещата.

Човекът, който надигра Джокович в полуфиналите в Монако – Фернандо Вердаско, също нямаше проблеми с достигането си в следващата фаза до 6-4, 7-6 над Гийермо Гарсия Лопес.

Най-интересното в случая е, че на четвъртфиналите ще се срещнат именно Джокович и Вердаско по-малко от седмица след последния си двубой.