3. Джокович обра овациите на футболен мач

Джокович обра овациите на футболен мач

Световният номер три Новак Джокович пристигна за „Мастърса” в Лондон още в сряда. Причината не е, че иска да тренира допълнително, а националният отбор по футбол на Сърбия. „Орлите” играха в британската столица контрола с Южна Корея и победиха с 1:0 пред погледа на запаления фен Ноле с гол на Никола Жигич.

На почивката на двубоя на стаидон „Крейвън Котидж” Джокович излезе на терена и бе бурно аплодиран, не само от сръбските фенове, но и от англичаните по трибуните. Навиячите скандираха неговото име няколко минути. След това чаровният белградчанин се върна в ложата и раздава автографи до края на паузата между полувремената. След победата Джокера се срещна с националите и селекционера Радомир Антич.

„Любимец в националния отбор ми е Неманя Видич от Манчестър Юнайтед. Просто е велик и взъхва увереност на цялата отбрана – коментира 22-годишният Ноле пред сайта srbijasport.com. – Много съм щастлив, че Сърбия ще играе на финалите на Световното първенство в Южна Африка. Но за нас, тенисистите, футболният шампионат ще бъде само телевизионен. Той съвпада с Roland Garros и Wimbledon и няма начин да присъствам на живо на двубоите на „орлите” там, за което съжалявам”.