3. Джокович подчини Надал след нечовешки финал в Мелбърн (видео+снимки)

Джокович подчини Надал след нечовешки финал в Мелбърн (видео+снимки)

Сърбинът триумфира в тазгодишното издание на Аустрелиън Оупън

Новак Джокович триумфира в тазгодишното издание на Аустрелиън Оупън, след като се добра до изключително с труден успех 3:2 (5:7, 6:4, 6:2, 6:7 (5), 7:5) сета над Рафаел Надал във финалния двубой на надпреварата. Двубоят в Мелбърн продължи в рамките на феноменалните 354 минути, а това бе втори пореден успех за сърбина на Откритото първенство на Австралия.

Двубоят започна силно за Джокович, който взе категорично първия гейм, но Рафа показа, че няма намерение да се предава още в самото начало и надделя във втория без да загуби точка. След това резултатът стана 2:1 в полза на сърбина, но Рафа отново се добра до равенството, а след това успя и да пробие, печелейки изключително оспорвания пети гейм.

Испанският тенисист взе и следващия гейм, като по този начин поведе с 4:2. Джокович обаче не отстъпи толкова лесно и изравни до 4:4, като заслуга за това имаше и не достатъчно убедителното представяне на Надал в някои моменти. Сърбинът дори успя да поведе с 5:4, но Надал обърна до 6:5 в своя полза, след като успя да пробие за втори път в мача. Испанецът спечели и следващия гейм и по този начин триумфира със 7:5 в първия сет.

Началото на втория бе повече от категорично за Джокович, който отново успя да поведе, но по подобие на първия сет резултатът бе изравнен – 1:1, след като Надал успя от 30:40 да се добере до успех. Сърбинът обаче взе следващата част, а в четвъртия гейм достигна и до пробив, като така резултатът стана 3:1 в негова полза.

Джокович достигна и до успех в петия гейм, но отстъпи в шестия като по този начин резултатът стана 4:2 в полза на сръбския тенисист. Последва нов гейм за Джокович и два последователни за Рафаел Надал. При резултат 5:4 в полза на сърбина обаче, испанецът не успя да изравни и отстъпи с 4:6.

Третият сет бе много успешен за Джокович. Световният номер 1 се представи доста силно и успя да спечели с 6:2, като дори се добра до успех без да загуби точка в петия гейм. Четвъртият сет пък може би бе най-интересния в срещата, след като вървеше изключително равностойно (1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4). При резултат 4:3 в полза на Джокович Надал много умело успя да се добере до равенство, след като при 40:40 изпълни два мощни сервиса, които го върнаха в срещата.

При резултат 4:4 се наложи мачът да бъде временно прекъснат, тъй като заваля и се наложи да бъде спуснат покрива на съоръжението. След подновяването на играта Джокович стартира повече от убедително печелейки без да загуби точка деветия гейм (5:4). Рафаел Надал обаче изравни на 5:5, след което последваха нови равностойни минути, при които се стигна до равенство 6:6. В тайбрека испанецът успя да се добере до драматичен успех и да се върне в срещата.

Последният сет бе доста вълнуващ и започна с аванс от един гейм в полза на Рафаел Надал. Джокович изравни, а след това отново последваха равностойни минути (1:2, 2:2). Испанецът взе петия гейм без да загуби точка, след което се добра и до пробив печелейки шестия по драматичен начин.

Сърбинът обаче не се предаде и взе два последователни гейма, като по този начин равенството бе възстановено (4:4). Надал отново излезе с гейм напред, но последваха много силни минути за Джокович, в които си пролича и умората у испанеца, като сърбинът съумя да достигне до обрат – 6:5 и да се доближи само на гейм от победата. В него Джокович се представи доста добре и успя да излъже Надал, като така си осигури победата в мача със 7:5, а по този начин и успеха в турнира.

Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист