3. Джокович се класира за третия кръг на "Уимбълдън"

Джокович се класира за третия кръг на "Уимбълдън"

Янко Типсаревич също ще играе в третия кръг на турнира

Защитаващият титлата си Новак Джокович се класира за третия кръг в мъжката схема на турнира "Уимбълдън", след като отнесе в три сета Райън Харисън от САЩ- 6:4, 6:4, 6:4. Това беше последната среща за вчерашния ден, като мачът приключи в 21:52 часа местно време. След като през деня валя дъжд, мачът се игра при затворен покрив на Централния корт, което се случи за първи път в тазгодишнното издание.

„За мен е награда да играя на централния корт. Винаги когато излизам тук, чувствам прилив на по-особена енергия, заяви Джокович.

Той очаква противника си за третия кръг от мача между Радек Щепанек (Чехия) и Бенямин Бекер (Германия). Тази среща беше прекъсната заради настъпилия мрак при резултат 6:2, 5:6.

21-ият в схемата Милош Раонич от Канада набързо довърши прекъснатия мач от 1-ия кръг и само след два гейма триумфира като победител над Сантяго Хиралдо с 6:4, 6:4, 6:4.

Трикратният финалист от Уимбълдън Анди Родик също продължава напред, но се нуждаеше от три часа в рамките на два дни, за да победи включения с уайлдкард представител на домакините Джейми Бейкър - 7:6 (1), 6:4, 7:5.

Номер 7 в схемата Давид Ферер преодоля първия кръг със 7:6 (5), 6:4, 6:4 срещу Дъстин Браун (Германия).

Сърбинът Янко Типсаревич продължи в третия кръг, въпреки че направи слаб първи сет срещу Райън Суитинг (САЩ). Номер 8 в схемата не успя да спечели пробива при 5:5 и след това отстъпи началния сет. Но след това беше достатъчно убедителен и се класира след 5:7, 7:5, 6:4, 6:2.