3. Джокович срещу Федерер в повторение на финала от миналата година

Джокович срещу Федерер в повторение на финала от миналата година

Роджър Федерер и Новак Джокович ще се срещнат на финала на турнира в Базел - родното място на швейцареца. Носителят на 16 титли от "Големия шлем" надигра безпощадно с 6-4, 6-2 Анди Родик, който се представяше силно до този момент. Така, с добрата си форма, Федерер даде сериозна заявка да си върне домашната титла, която му бе отнета миналата година именно от Джокович.

Роджър Федерер и Новак Джокович ще се срещнат на финала на турнира в Базел - родното място на швейцареца. Носителят на 16 титли от "Големия шлем" надигра безпощадно с 6-4, 6-2 Анди Родик, който се представяше силно до този момент. Така, с добрата си форма, Федерер даде сериозна заявка да си върне домашната титла, която му бе отнета миналата година именно от Джокович.

Още в началото на мача се видя, че старата традиция в мачовете между Федерер и Родик е жива. Швейцарецът разгадаваше безпогрешно сервиса на своя опонент и така с два пробива /Родик не е допускал нито един от началото на турнира/ първият сет бе затворен при резултат 6-2. Във втория интрига имаше само първоначално. Американецът спечели сервиса на своя опонент, но това се оказа нищо. След няколко гейма Фед не само върна пробива, но и направи нов, решителен, в края, с което затвори мача. Това бе феноменалната 20-та победа на четирикратния носител на титлата в Базел над своя съперник.

В другия полуфинал Новак Джокович надигра мотивирания за титли сънародник Виктор Троицки със 7-6, 6-4. В този двубой интригата бе далеч по-сериозна и двамата съперници изиграха много оспорвани геймове. Все обаче Ноле показа защо е толкова време в топ 3 на ранглистата и стигна до победата.

Така утре ни чака вдъхновяващ сблъсък за титлата в Базел - любимият турнир на Федерер, който Ноле иска да спечели отново на всяка цена. Мачът е с начален час 16,00.