3. Епична битка в 5 сета прати Джокович на финал в Мелбърн (видео+снимки)

Епична битка в 5 сета прати Джокович на финал в Мелбърн (видео+снимки)

Световният номер 1 обърна Анди Мъри от 1:2 до 3:2 сета в сблъсък на ръба на психиката и физическите сили

Световният номер 1 Новак Джокович драматично достигна до финала на Откритото първнество на Австралия. Сръбският ас обърна мача срещу шотландеца Анди Мъри и спечели втория полуфинал след 3:2 (6-3, 3-6, 6-7, 6-1, 7-5) за 4 часа и 50 минути игра на "Род Лейвър Арена" в Мелбърн.

На финала в неделя Джокович ще срещне Рафаел Надал в мегадвубой на първия срещу втория в световната ранглиста. Новак Джокович преодоля физическата болка и вдъхновената игра на Анди Мъри, за да се пребори за място на финала на Откритото първенство на Австралия по тенис срещу Рафаел Надал в неделя. Испанецът  в четвъртък отстрани Роджър Федерер в другия класически сблъсък на полуфиналите.

Джокович спечели първия сет, след като проби на два пъти колебливото в първата част подаване на Мъри. Шотландецът върна първия пробив веднага за 2-3, но после нямаше отговор за съперника при и загуби с 3-6.

Ноле започна силно и втория сет, проби още в първия гейм и поведе с 2-0. Тогава в играта му последва отпускане и Мъри също отвърна с 4 поредни гейма и обърна за 2-4. Джокович се възползва от нова двойна грешка на противника, върна пробива за 3-4, но се издъни от форхенд в мрежата, допусна нов пробив и Мъри без да се колебае затвори частта за 6-3 и 1:1 сета.

В третия сет двамата се следваха по петите – Мъри проби за 2-1 и веднага допусна пробив на свой ред за 2-2. Последваха 6 поредни гейма за сервиращия до 5-5 и нови фойерверки – добра защита на Мъри и 6-5, ала подари сервиса си на Джокера за 6-6. В тайбрека британецът показа по-здрави нерви и с три поредни точки дръпна с 6-3, Ноле спаси първия сетбол, но Мъри не му прости при втория – 7-6 (4) и 2:1 сета за Анди Мъри.

Световният номер 4 изглеждаше близо до победата с оглед на изтощението на Джокович и добрата си игра. В четвъртия сет обаче Джокович буквално изригна – той поведе с 3:0 за 19 минути и даде само един гейм на Мъри в частта, като при 5-1 направи 4 поредни уинъра от ретур, с които буквално отчая шотландеца – 2:2 сета.

Петият сет предложи най-голяма драма. И двамата бяха на ръба на силите си – Джокович се бореше за защита на титлата, а Мъри силно желаеше първа титла от „Големия шлем” в кариерата си.

Джокович направи ключов пробив при 3-2, поведе с 5-2 и сръбските фенвое вече бяха готови да празнуват. Тогава Мъри вложи последните си останали сили върна пробива за 5-4  и изравни при 5-5. Накрая и шансът беше срещу Мъри, при 6-5 за Джокера съдията на линията отсъди една топка в аут, Мъри нямаше повече обжалвания и трябваше да се примири с мачбол за Ноле. Това бе вторият му шанс да си гарантира място на финала след хубав форхенд на Ноле шотландецът успя да върне само в мрежата за 7-5.

Така Новак Джокович се добра с мъка и много труд до финала на Аустрелиън Оупън, където ще се бори за титлата с Рафаел Надал в неделния ден.

Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист