3. Евтимова и Германлиева се класираха за втория кръг на “Интерхотел Сандански Къп”

Диа Евтимова и Таня Германлиева спечелиха срещите си от първия кръг на международния турнир по тенис за жени “Интерхотел Сандански Къп” с награден фонд 10 000 долара, съобщиха от организаторите. Двете стигнаха до победите по коренно различен начин, след като Евтимова разгроми Кристина Божиновска (Македония) с 6-0, 6-1, а Германлиева трябваше да се бори близо три часа с Луциа Връшкова (Словакия) за успеха с 6-3, 3-6, 7-5.

Евтимова и Германлиева  се класираха за втория кръг на “Интерхотел Сандански Къп”

Другите три българки, които играха днес в първия кръг в Сандански, отпаднаха - Хюлия Велиева, Маргарита Василева и Виктория Тодорова. Поставената под №1 Диа Евтимова не срещна никаква съпротива от страна на македонката Кристина Божиновска и я разгроми с 6-0, 6-1 за 49 минути. Македонката направи 8 двойни грешки, а в началото на втория сет Евтимова направи поредица от 17 спечелени точки без прекъсване.

Божиновска имаше невероятен късмет при жребия, почивайки в първия кръг на квалификациите и след това влизайки в основната схема като “щастлива губеща”. Иначе тя няма спечелен сет в официален международен турнир за жени.

По съвсем различен начин стигна до победата поставената под №7 Таня Германлиева. Тя се нуждаеше от 2 часа и 52 минути, за да отстрани Луциа Връшкова с 6-3, 3-6, 7-5. След много оспорвана борба, в третия сет Германлиева сервираше за мача при 5-3, допусна изравняване, но малко по-късно успя да стигне до успеха. Във втория кръг тя ще има за съперничка българска тенисистка - победителката от мача между Десислава Младенова и Надежда Василева.

В друг мач, продължил над 2 часа и половина, Хюлия Велиева загуби от румънката Йонела-Андрея Йова с 3-6, 6-3, 4-6. В четвъртък Йова ще се изправи срещу първата поставена Диа Евтимова. 14-годишната Виктория Тодорова изигра няколко много добри гейма, но в крайна сметка загуби от значително по-опитната Зузана Линхова (Чехия), поставена под №5, с 2-6, 1-6. Започналата от квалификациите Маргарита Василева отпадна от друга квалификантка - германката Бианка Кох.

Останалите седем български представителки в основната схема на “Интерхотел Сандански Къп” ще изиграят утре мачовете си от първия кръг. В трите изцяло български мача ще играят европейската шампионка до 14 г. Виктория Томова срещу Лютфия Велиева, Десислава Младенова срещу Надежда Василева и Далия Зафирова срещу Лиана Тодорова. Никол Христова пък ще излезе срещу рускинята Юлия Самусева.

Второто издание на турнира за жени в Сандански с награден фонд 10 000 долара се организира съвместно от БФТ и домакините от “Интерхотел Сандански”.