3. Евтимова се класира за третия кръг на квалификациите

Евтимова се класира за третия кръг на квалификациите

Втората ракета на България Диа Евтимова се класира за решаващия трети кръг на квалификациите на турнира по тенис на червени кортове в италианския град Палермо с награден фонд 220 хиляди долара

Втората ракета на България Диа Евтимова се класира за решаващия трети кръг на квалификациите на турнира по тенис на червени кортове в италианския град Палермо с награден фонд 220 хиляди долара. Поставената под номер 2 в предварителната схема Евтимова победи Рената Ворацова (Чехия) с 6:2, 2:6, 6:4 след 2:02 часа игра.

Българката взе четири поредни гейма, за да спечели първия сет, но във втората част допусна изоставане от 0:5 и Ворацова изравни резултата. В третия сет двете си размениха по три пробива, а при 5:4 Евтимова отново спечели подаването на съперничката си, а с това и мача.

25-годишната българка заработи 10 точки за класацията на УТА и 860 долара. В решаващ мач за влизане в основната схема Евтимова ще се изправи срещу номер 7 Саша Джоунс (Австралия).